Cennik tworzenia stron internetowych

Cennik tworzenia stron internetowych

Ile kosztuje zaprojektowanie strony internetowej? Trudno w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na to pytanie. Na jej cenę wpływ ma bowiem cały szereg czynników. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy, z jakimi kosztami należy się liczyć, chcąc posiadać profesjonalną stronę www i na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy.

Jakie elementy wpływają na koszt projektu witryny internetowej? Pierwsza kluczowa kwestia to rodzaj strony. Najmniej zapłacimy za proste wizytówki zawierające jedynie podstawowe informacje na temat firmy oraz świadczonych przez nią usług czy oferowanych produktów. Znacznie więcej kosztować będzie nas rozbudowana, atrakcyjna wizualnie witryna posiadająca cały szereg praktycznych funkcjonalności.

Wpływ na cenę strony internetowej ma również rodzaj wykonawcy. Zadanie to zlecić można między innymi freelancerowi. Główną zaletą tego rozwiązania jest przystępna cena. Niestety, w przypadku freelancerów nie mamy gwarancji właściwego funkcjonowania witryny. Co więcej, istnieje spore prawdopodobieństwo, że za jakiś czas osoba, która wykonywała stronę zrezygnuje ze swojej działalności lub zdecyduje się przebranżowić, przez co znacznie trudniej będzie wprowadzić jakieś zmiany na stronie www lub uzyskać niezbędną pomoc.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy specjalizującej się w projektowaniu stron internetowych. Owszem, taka witryna będzie droższa niż ta stworzona przez freelancera, ale w cenie usługi otrzymamy indywidualny projekt graficzny witryny, gwarancję właściwego jej funkcjonowania, optymalizację SEO dla wyszukiwarek, instrukcję obsługi, wsparcie posprzedażowe oraz gwarancję współpracy na kolejnych etapach rozbudowy.

Widełki cenowe w zakresie tworzenia stron www przedstawiają się następująco:

  • Witryna oparta na szablonie graficznym – od 1500 do 2500 zł
  • Witryna posiadająca indywidualny projekt graficzny – między 2000 a 4000 zł
  • Rozbudowana strona firmowa z autorskim projektem graficznym – 4000+
  • Perfect pixel – strona dla najbardziej wymagających klientów – 8000+
Przez 0