Czat na stronie internetowej

Czat na stronie internetowej

Na coraz większej ilości stron internetowych spotkać można się z tak zwanymi Live Chatami. Co to takiego? Jakie są główne zalety tego rozwiązania?

Live Chat jest narzędziem służącym do internetowej obsługi klientów, a także analityki ruchu na witrynie. To świetny sposób na komunikację z użytkownikami odwiedzającymi stronę www. W tym przypadku to klient dokonuje wyboru, w którym momencie rozpocząć czat. Wystarczy, że kliknie on w ikonkę i wpisze wiadomość. Do zalet Live Chatu zaliczyć można między innymi wzrost konwersji, wydajności oraz zadowolenia klientów. To także spora oszczędność pieniędzy i czasu, które przeznaczyć należałoby na standardową rozmowę telefoniczną. Co ważne, pomocą Live Chatu prowadzić można nawet kilka konwersacji jednocześnie. Wyeliminować można w ten sposób kolejkę na rozmowę z konsultantem, a co za tym idzie – problem ze zniecierpliwionymi klientami. Dzięki znajdującemu się na stronie www czatowi, odpowiedzi na zadane pytanie otrzymują oni niemalże natychmiast, co przekłada się na ich ogólne zadowolenie i pozytywne odczucia związane z daną firmą.

W sieci znaleźć można różnego rodzaju gotowe systemy wyposażone w Live Chat, które można z łatwością zintegrować ze stroną internetową. Proces takiej instalacji jest prosty, intuicyjny i zajmuje zaledwie kilka chwil. W przypadku niewielkich firm, taki dodatek można obsługiwać niemalże bezkosztowo. Istnieją bowiem rozmaite darmowe plany, które niekiedy okazują się w zupełności wystarczające.

Ikonka oraz okno Live Chatu wyglądają inaczej na każdej stronie internetowej i są dopasowane do jej layoutu. Istnieje tu możliwość ustawienia wyglądu oraz koloru ramki i jej położenia. Do wyboru jest także szereg praktycznych funkcjonalności takich, jak przesyłanie plików, dodanie kolejnego konsultanta do rozmowy czy obsługa w kilku językach.

Decydując się na umieszczenie czatu na projektowanie stronie internetowej możemy mieć pewność, że skutecznie wyróżnimy się z tłumu. Mimo że z miesiąca na miesiąc takie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością, w dalszym ciągu uznawane jest za nowość.

Przez 0