Darmowe programy do projektowania graficznego

Darmowe programy do projektowania graficznego

Programem, który jako pierwszy przychodzi większości z nas na myśl, gdy słyszymy słowa „projektowanie graficzne” jest Photoshop. Jako, że nie należy on do najtańszych, warto przetestować dostępne na rynku darmowe programy pozwalające na świadczenie usług graficznych na wysokim poziomie. Oto przegląd kilku najpopularniejszych rozwiązań.

  • Picasa — program ten stanowią połączenie przeglądarki, katalogu oraz prostego edytora zdjęć, który współpracuje z udostępnianą przez Google internetową galerią Picasa Web Album. Jako że oryginalne pliki zapisywane są tutaj w osobnym katalogu, z łatwością można cofnąć zmiany dokonywane w czasie edycji.
  • GIMP — główną zaletą tego darmowego programu graficznego jest bardzo duża ilość wtyczek, które pozwalają na dopasowanie go do indywidualnych potrzeb. Istnieje tu również możliwość skorzystania z modyfikacji GIMPShop, dzięki której interfejs staje się mocno zbliżony do tego znanego z Photoshopa.
  • NET — prosty program graficzny, który stanowi idealne rozwiązanie dla osób nie korzystających z zaawansowanych funkcji. Funkcjonalność aplikacji można z łatwością zwiększyć, korzystając z dostępnych wtyczek. Na uwagę zasługuje tu również obsługa warstw i przezroczystości.
  • PhotoScape — darmowy program do obróbki zdjęć o przejrzystym interfejsie. Dostępne są tutaj różnego rodzaju efekty i ramki, a użytkownicy mają możliwość dokonywania obróbki plików RAW.
  • Pixlr — to dostępne online zaawansowane narzędzie pozwalająca na tworzenie oraz obróbkę grafik. Tworząc go 2 aplikacje: Express służąca do podstawowych działań oraz Editor, która wyposażona jest we wszystkie niezbędne funkcję. Sporą zaletą Pixrl jest duża szybkość działania, co przekłada się na wzrost komfortu pracy.
  • Sumo Paint — działająca online aplikacja zbliżona z wyglądu do Photoshopa. Dostępna jest ona również w wersji desktopowej. Użytkownicy aplikacji do dyspozycji mają zintegrowane z nią konto, na którym mogą umieszczać stworzone przez siebie grafiki.

Szukacie firmy, która w profesjonalny sposób zajmie się obsługą graficzną? Zobaczcie, co nasze wrocławskie studio graficzne ma do zaoferowania!

Przez 0