Etykiety samoprzylepne – co warto wiedzieć?

Etykiety samoprzylepne – co warto wiedzieć?

Odpowiednio zaprojektowana, przykuwająca wzrok etykieta samoprzylepna z nadrukiem to sprawdzony sposób na wyróżnienie danego produktu wśród asortymentu konkurencji. Z jakiego rodzaju etykietami możemy mieć do czynienia?

Etykiety samoprzylepne z nadrukiem wykorzystywane są w różnych branżach. Jeżeli chodzi o przeznaczenie, podzielić można je na:

  • Produktowe — wykorzystywane są one w branży spożywczej oraz BHP; najczęściej przyjmują postać etykiet samoprzylepnych na rolce. Ze względu na wykorzystywane tu technologie, są one odporne na promieniowanie UV oraz niskie temperatury. Takie etykiety są również używane do znakowania importowanych z zagranicy produktów i zawierają tłumaczenie składu na dany język.
  • Marketingowe — tego typu etykiety używa się do znakowania produktów podczas promocji, wyprzedaży oraz konkursów. Posiadać mogą one rozmaite wielkości, kształty oraz kolory – projekt etykiety może być ściśle powiązany z konkretnym eventem.
  • Specjalistyczne — to najtwardsze oraz najtrwalsze etykiety, jakie spotkać można w przemyśle handlowym. Do ich atutów zalicza się odporność na promieniowanie UV, wahania temperatur oraz uszkodzenia mechaniczne. Tego typu etykiety znajdują zastosowanie między innymi w przemyśle samochodowym oraz ciężkim.
  • Typu triplex — mianem tym określa się technologię etykiet dwuwarstwowych. Po odklejeniu górnej warstwy widoczna jest etykieta zawierająca na przykład opis produktu. Nadruk w tym przypadku odbywa się na 2 lub 3 stronach. Taka wielowarstwowa etykieta pozwala na umieszczenie dużej ilości informacji. Często wykorzystywana jest ona jako plomba lub etykieta gwarancyjna.

Jakie są zalety etykiet samoprzylepnych? Zalicza się do nich między innymi wysoką jakość wykonania, która związana jest ze specjalistycznymi technologiami wykorzystywanymi do ich produkcji. Tego typu etykiety tworzone są z rozmaitych materiałów termicznych oraz transferowych. Jest to na przykład folia aluminiowa, błyszczący, półmatowy lub matowy papier, laminaty oraz tworzywa sztuczne. Jeżeli chodzi o klej wykorzystywany do produkcji etykiet, do wyboru mamy jego wersję standardową, permanentną, łatwo usuwalną czy wielokrotnego użytku. Drukarnie oferują swoim klientom możliwość produkcji etykiet zarówno na potrzeby hurtowej dystrybucji, jak i na indywidualne zamówienie.

Świadczone przez nas usługi graficzne obejmują między innymi projektowane etykiet i opakowań. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z dostępną ofertą!

Przez 0