Ile kosztuje zaprojektowanie strony internetowej?

Ile kosztuje zaprojektowanie strony internetowej?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jako że uzależnione jest to od wielu różnych czynników. Pewne jest natomiast to, że w dzisiejszych czasach każda firma powinna posiadać swoją własną zaprojektowaną stronę www. Od czego uzależnione są koszty jej projektu?

Wpływ na to ma między innymi cel stworzenia witryny. Czym innym jest prosta, statyczna wizytówka z 2-3 podstronami nie wymagającymi bieżącej aktualizacji, a czym innym zaawansowany serwis wyposażony w CMS, powiązany ze sklepem internetowym i oferujący szereg dodatkowych funkcjonalności. Nie bez znaczenia jest także sposób obsługi serwisu, a dokładnie obecność wspominanego systemu CSM pozwalającemu użytkownikowi na samodzielne edytowanie znajdujących się na stronie treści, który również wpływa na ostateczną cenę usługi. Pod uwagę wziąć tu należy również stopień skomplikowania danego projektu, a co za tym idzie – czasu, jaki twórcy witryny będą musieli przeznaczyć na wykonanie projektu. Wpływ na to ma między innymi indywidualny projekt graficzny, animacja elementów, czy ręcznie projektowane ikony w formacie wektorowym. Cena strony www jest także uzależniona od ilości podstron i ich typów oraz obecności dodatkowych wersji językowych. Wszystko to sprawia, że ostateczny koszt usługi jest ustalany z każdym klientem indywidualnie, po uprzednim przeanalizowaniu zakresu zlecanego projektu.

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż strona www powinna przede wszystkim stanowić narzędzie wspierające proces sprzedaży. W związku z tym musi być ona:

  • dopasowana do wymogów SEO, a co za tym idzie – przyjazna wyszukiwarkom i dopasowana treściowo i technologicznie do efektywnego pozycjonowania,
  • responsywna oraz zgodna ze standardem RWD – wyświetlać powinna się ona użytkownikowi w przejrzysty sposób bez względu na to, na jakim urządzeniu jest otwierana,
  • atrakcyjna wizualnie – tak, by jej layout pasował do specyfiki danej działalności i był w pełni przejrzysty,
  • stworzona zgodnie z zasadami User Experience Design, a co się z tym wiąże – łatwa i przyjemna w obsłudze.

Jeżeli szukają Państwo sprawdzonej firmy zajmującej się projektowaniem stron internetowych, zachęcamy do skorzystania z usług naszego studia graficznego.

Przez 0