Jak zaprojektować dobrą ulotkę?

Jak zaprojektować dobrą ulotkę?

Ulotka to jedno z najprostszych narzędzi umożliwiających skuteczne przykucie uwagi potencjalnego klienta. Czym kierować się przy projektowaniu ulotki?

W pierwszej kolejności warto zastanowić się, kto będzie odbiorcą naszej ulotki i jakiej reakcji od niego oczekujemy. Równie ważne jest atrakcyjne opisanie i zaprezentowanie firmy oraz świadczonych przez nią usług z uwzględnieniem tego, co odróżnia ją od konkurencji. Nie bez znacznie jest także to, w jakich miejscach będziemy wykorzystywać ulotki – czy planujemy je umieszczać w skrzynkach pocztowych, czy może na recepcji. Będzie to miało znaczący wpływ zarówno na format, jak i gramaturę papieru.

Dobrze zaprojektowana ulotka powinna odpowiadać na 2 podstawowe pytania potencjalnych klientów: „Co będę z tego miał?” i „Dlaczego miałbym skorzystać właśnie z Twoich usług?” Na tym etapie warto pomyśleć o kluczowych korzyściach, które uzyskają oni wybierając naszą firmę. Skupić należy się tutaj na rzeczywistych benefitach dla klienta, a nie samych cechach usługi czy produktu. Na ulotce do klientów warto zwracać się w sposób bezpośredni – skutecznie przełamie to dystans.

Jeżeli chcemy, aby stworzony przez nas materiał reklamowy pozytywnie wpływał na zainteresowanie odbiorców, zastosować należy duży chwytliwy nagłówek, który zwiększy prawdopodobieństwo sięgnięcia po ulotkę – w czym na pewno pomoże doświadczone studio graficzne.

Kolejne zadanie to utrzymanie uwagi klienta. Warto kierować się tu zasadą „mniej znaczy więcej.” Za duża ilość informacji skutecznie zniechęca do czytania, w związku z czym należy skupiać się na najważniejszych informacjach, które przekażemy w czytelnej formie. Do tego celu doskonale sprawdzą się pola tekstowe, listy oraz infografiki. Najistotniejsze treści warto podkreślić większą czcionką, minimum 10-punktową oraz rzucającym się w oczy kolorem. Bardzo ważne jest również odpowiednie dopasowanie profesjonalnych zdjęć. Jeżeli nimi nie dysponujemy – postawmy na estetyczną grafię. Co do formatu ulotki, najczęściej spotykanymi są A5, A4 oraz DL.

Przez 0