Materiały wykorzystywane do produkcji etykiet samoprzylepnych

Materiały wykorzystywane do produkcji etykiet samoprzylepnych

Etykiety samoprzylepne to sprawdzony sposób na wyróżnienie towaru na sklepowej półce. Z czego powinny by one wykonane? Wszystko zależy tutaj od rodzaju produktu i opakowania. Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na ten temat.

• Papier samoprzylepny — to najczęściej wykorzystywany materiał do produkcji samoprzylepnych etykiet. Dostępny jest on w wielu różnych wersjach. Warto wspomnieć tutaj między innymi o półbłyszczących materiałach papierowych, które znakomicie przyswajają farbę drukarką, stanowiąc bardzo dobre tło dla druku fleksograficznego wysokiej jakości. Alternatywne rozwiązanie stanowi papier niepowleczony. Owszem, jest on nieco tańszy, lecz prezentuje się mniej estetycznie. W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się się papiery czerpane o swoistej strukturze, jednak możliwość ich użycia uzależniona jest również od zaprojektowanej etykiety. Spotkać można je między innymi na opakowaniach różnego rodzaju napojów, w tym alkoholowych. Jako że papier łatwo ulec może uszkodzeniu, warto zabezpieczyć go lakierem, dzięki czemu zyska on ochronę przed działaniem słońca czy wody.
• Folia PP — doskonale sprawdza się ona do znakowania produktów takich jak kosmetyki czy napoje, których opakowanie musi być odporne na negatywne oddziaływanie warunków zewnętrznych. Jednym z najpopularniejszych materiałów foliowych jest polipropylen, który występować może w klasycznej wersji białej lub transparentnej. Nadaje się on do łączenia z klejami o różnej mocy, dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Na rynku spotkać można się również z metalizowanym polipropylenem umożliwiającym stworzenie niezwykle oryginalnych etykiet samoprzylepnych.
• Folia PE — to materiał niezwykle elastyczny, co sprawia, że świetnie sprawdza się do zadruku etykiet przylepnych, które znaleźć mają się na plastikowych pojemnikach czy butelkach. Plastyczność tego materiału sprawia, że taka etykieta staje się integralną częścią opakowania. Folia PE występuje w wersji białej, transparentnej oraz metalizowanej i może być łączona z różnego rodzaju klejami.

Nasze wrocławskie studio graficzne specjalizuje się w projektowaniu etykiet i opakowań. Chcesz zapoznać się ze stworzonymi przez nas projektami? Zapoznaj się z naszym Portfolio!

Przez 0