O czym warto pamiętać podczas tworzenia responsywnej strony internetowej?

O czym warto pamiętać podczas tworzenia responsywnej strony internetowej?

Telefon komórkowy umożliwia dostęp do stron www w dowolnym miejscu i czasie. Tworząc witrynę zadbać należy o to, by była ona responsywna, czyli automatycznie dopasowująca się do rozdzielczości danego urządzenia — czy to smartfonu, czy tabletu. Jakich błędów nie popełnić podczas projektowania responsywnych stron internetowych?

Wyszukiwarka Google promuje witryny, których treści w wersji tradycyjnej oraz responsywnej pokrywają się ze sobą. Co ważne, aby uzyskać taką stronę internetową, nie ma konieczności tworzenia czy kupowania nowego szablonu. Z łatwością stworzyć można ją przez wprowadzenie responsywnego układu elementów HTML w kodzie witryny. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że taka strona www stanowi dużą oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Nie trzeba bowiem płacić za działania związane z SEO osobno na witrynę webową oraz mobilną. Co więcej, znacznie łatwiej jest zarządzać 1 niż 2 witrynami.

Jak pokazują wyniki badań, jedną z kwestii, która sprawia, że użytkownicy decydują się na opuszczenie strony internetowej i zrezygnowanie z powrotu na nią w późniejszym czasie jest jej zbyt długi czas ładowania się. Zasada ta sprawdza się również w przypadku surfowania po Internecie na urządzeniach mobilnych. Warto także zdawać sobie sprawę z faktu, iż szybkość ładowania to jeden z głównych czynników uwzględnianych przez Google przy określaniu pozycji witryny w wynikach wyszukiwana. Jej optymalizację najlepiej rozpocząć od redukcji rozmiarów znajdujących się tam obrazów, filmów oraz animacji, a także optymalizacji kodu tworzonej strony www w celu pozbycia się zbędnych elementów oraz poprawy czasu odpowiedzi serwera.

Idealna strona responsywna to taka, która uwzględnia potrzeby użytkowników. Jedynie wówczas chętnie wrócą oni na nią w przyszłości. Podczas jej projektowania, szczególną uwagę zwrócić powinno się na elementy takie, jak klikalny numer telefonu czy adres e-mail oraz czytelny tekst, bez nachodzących na niego ikon czy widgetów.

Marzy Ci się strona internetowa responsywna? Zleć to zadanie naszemu studiu graficznemu z Wrocławia!

Przez 0