Outsourcing usług graficznych

Outsourcing usług graficznych

W wielu firmach w pewnym momencie zachodzi konieczność skorzystania z usług grafika. Często zatrudnianie takiego eksperta na pełen etat mija się z celem, ponieważ ilość zadań mu powierzanych, nie przekroczy kilkunastu godzin w tygodniu. Dodatkowo kosztowna okazać się może także konieczność zapewnienia odpowiedniego sprzętu oraz licencji na programowanie. Idealnym rozwiązaniem okazać może się tutaj outsourcing usług graficznych.

Pojęcie to wywodzi się z języka angielskiego i stanowi skrót od trzech słów: outside-resource-use. Odnosi się ono do przekazywania funkcji, zadań, projektów oraz procesów do realizacji firmie zewnętrznej.

Outsourcing zrealizować można na kilka różnych sposobów, jednak najlepszym rozwiązaniem jest wybór jednego studia graficznego, która kompleksowo obsłuży firmę w zakresie usług graficznych, oraz doradzi w wyborze wykonawcy materiałów reklamowych (np. drukarni). Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim zachowanie spójności wszystkim projektowanych elementów m.in.: projektowanie identyfikacji wizualnej, tworzenie stron internetowych, projektowanie banerów internetowych czy mailingów / newsletterów.

Dodatkowymi atutami outsourcingu usług graficznych są:

  • doświadczenie w projektowaniu na różnych polach eksploatacji (ulotki, systemy wystawiennicze, reklama na środkach komunikacji miejskiej, reklama internetowa)
  • kilku grafików to brak obaw o L4 i urlopy
  • projektowanie zgodne z aktualnymi trendami
  • możliwość stosowania różnych stylów w kreacjach / łączenia prac kilku grafików
  • płatność uzależniona od ilości zleconej pracy
  • rozliczenie na podstawie faktury vat

Inne rozwiązanie to nawiązanie współpracy z jednym grafikiem – freelancerem. Jednak w tym przypadku należy wziąć pod uwagę, że wybór taki niesie za sobą ryzyko. Grafik w każdym momencie może otrzymać propozycję pracy i zrezygnować z bycia freelancerem. Może też mieć sesję na studiach, wyjazd wakacyjny lub zwyczajnie zachorować.

Jeśli są Państwo zainteresowani outsourcingiem usług reklamowych zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy. Studio graficzne too easy prowadzimy od 15 lat. Zapraszamy do grona naszych zadowolonych klientów ! 🙂

Przez 0