Projektowanie stron www – najnowsze trendy

Projektowanie stron www – najnowsze trendy

Projektowanie stron internetowych ulega częstym zmianom, gdyż niemalże każde studio graficzne proponuje klientom swoje własne rozwiązania oraz wizje, które mają przykuć uwagę internatów, zainteresować i zachęcić do ponownej wizyty na danej stronie www.

 

Nietypowa kolorystyka i pełna funkcjonalność

Przez ostatni rok w stylistyce stron internetowych dominowały intensywne barwy i mocne, kontrastowe zestawienia kolorów, mające za zdanie wzbudzenie emocji i pobudzenie odbiorców do działania.

Nowoczesna strona internetowa z cms, czyli strona z panelem administracyjnym, który umożliwia samodzielne zarządzanie treścią, jest wygodnym rozwiązaniem zarówno dla korporacji, jak również dla małych firm. Warto także zadbać o to, aby tworzona strona internetowa była responsywna, czyli dostosowana do rozdzielczości różnych urządzeń mobilnych.

Strona internetowa to w dobie powszechnie stosowanych rozwiązań cyfrowych narzędzie niezbędne dla biznesu, a funkcjonalna i responsywna strona www zapewni firmie większe możliwości rozwoju i większy zasięg.

 

Strony internetowe – intuicyjna nawigacja i atrakcyjne elementy

Projektowanie stron www to nie tylko barwne grafiki i logicznie ułożone menu, ale również wygodna i funkcjonalna nawigacja. Obecnie bardzo popularne są strony www typu one page, łatwe w nawigowaniu, przejrzyste i czytelne. Aby szybko przejrzeć zawartość strony www wystarczy przy pomocy myszy lub pada sterować kursorem w dół i w górę.

Strzałem w dziesiątkę jest tworzenie stron internetowych z oryginalnymi, ciekawymi elementami, które przyciągają zwiedzających.

Oryginalność zawsze będzie doceniana, a pomysłowe studio graficzne zaprezentuje klientom animacje połączone ze scrollem albo przygotuje inne zaskakujące rozwiązanie.

Internauci doceniają animacje, które opowiadają historię związaną z firmą pełniąc jednocześnie funkcję reklamy. Innym efektownym sposobem na przekazanie dużej ilości treści na stronie tytułowej są pojemne lightboxy, które po kliknięciu na grafikę – otwierają atrakcyjnie przygotowany opis zilustrowany zdjęciami lub film.

Przez 0