Projektowanie strony internetowej w kreatorze

Projektowanie strony internetowej w kreatorze

W obecnych czasach żadna firma nie może być się bez profesjonalnej strony internetowej. Do jej stworzenia wykorzystać można między innymi różnego rodzaju darmowe kreatory. Jakie są ich główne zalety? Jakie są godne polecenia kreatory projektowanej strony internetowej?

Spora część dostępnych w sieci kreatorów jest bezpłatna. Ich ogromnym atutem jest także łatwość obsługi — by stworzyć stronę z ich pomocą, nie trzeba posiadać wiedzy technicznej. Funkcjonalną, a jednocześnie cieszącą oko witrynę wykonać można w zaledwie kilkanaście minut. Skorzystać można tu zarówno z własnej, jak i z dedykowanej domeny.

Pierwszym godnym polecenia kreatorem stron internetowym jest WIX. To jeden z najpopularniejszych, a jednocześnie najbardziej rozbudowany bezpłatny generator witryn www. Oferuje on kilkaset gotowych szablonów podzielonych na ponad 70 kategorii. Coś dla siebie znajdą tu zarówno osoby chcące stworzyć witrynę składającą się z jednej strony, jak i te, którym zależy na nieco bardziej rozbudowanej stronie www. Całość opiera się o zasadę drag and drop (przeciągnij i upuść), co sprawia, że praca nad stroną internetową jest niezwykle intuicyjna. Co więcej, WIX integruje się z portalami społecznościowym i udostępnia mobilną wersję budowanej strony.

Kolejna propozycja bezpłatnego kreatora to Site123. Główną zaletą tego narzędzia jest bogaty wybór dostępnych szablonów. Coś dla siebie znajdzie tu zarówno właściciel restauracji, jak i fotograf czy osoba chcąca zaprezentować swoje CV w niebanalny sposób. Site123 obsługuje ponad 80 języków. W darmowej wersji użytkownik otrzymuje tu 500 MB pamięci i 1 GB przepustowości.

Warto wspomnieć również o Weebly — kreatorze typu przeciągnij i upuść, który oferuje rozmaite funkcje projektowania. Do wyboru jest tutaj na przykład edytor obrazów, wideo tło czy różnego rodzaju efekty animacji. Z pomocą tego narzędzia multimedialną, przykuwającą wzrok witrynę można wykonać w kilka chwil. Weebly zawiera również centrum aplikacji z różnego rodzaju narzędziami, które można dodać do strony www, w celu zwiększenia jej funkcjonalności.

Osoby, które nie chcą tracić czasu na samodzielne tworzenie strony www za pomocą kreatora, mogą zlecić to zadanie naszemu studiu graficznemu z siedzibą we Wrocławiu. Zakres naszych działań obejmuje między innym projektowanie stron internetowych. Specjalizujemy się w stronach internetowych z CMS oraz stronach internetowych responsywnych.

Przez 0