Strona internetowa typu one page

Strona internetowa typu one page

Mianem strony typu one page określa się witrynę internetową zbudowaną na jednej karcie. Posiada ona menu i jest podzielona na poszczególne segmenty. Aby znaleźć niezbędne informacje, użytkownik klika w pozycję menu, na skutek czego zostaje przekierowany do odpowiedniej części strony internetowej. Tym, co wyróżnia one page website jest również to, że poszczególne zakładki są tu zintegrowane pionowo, czyli znajdują się jedna pod drugą. Co jeszcze warto wiedzieć przy projektowaniu stron www typu one page?

Strona typu one page i jej zalety

Strony typu one page bardzo dobrze sprawdzają się wówczas, gdy niezbędne jest zakomunikowanie zwięzłej, krótkiej oferty. Czyni to z nich idealne rozwiązanie dla wszelkiego rodzaju film lokalnych. Witryny internetowe o architekturze typu one page są przyjazne urządzeniom mobilnym. O ile nawigowanie po stronie typu multi page może być kłopotliwe i niewygodne w przypadku smartfonów czy tabletów (chodzi tutaj między innymi o długie przełączanie się pomiędzy poszczególnymi podstronami), o tyle w przypadku omawianego rodzaju witryn nie ma takiego problemu. Aby zapoznać się ze wszystkimi znajdującymi się tam treściami, wystarczy przewijać po ekranie w górę i w dół. Sposób ten jest dobrze znany wszystkim użytkownikom serwisów społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram. Niewątpliwym atutem zaprojektowanych stron internetowych typu one page jest również lepsza konwersja oraz optymalizacja pod klienta. Zwięzłe treści sprawiają, że prawdopodobieństwo kliknięcia w link, nawiązania kontaktu czy zakupienia produktu jest tutaj znacznie większe niż w przypadku rozbudowanych witryn. Nie sposób nie wspomnieć także o niskich kosztach budowy i utrzymania tego typu strony, działań administracyjnych oraz tworzeniu alternatywnych wersji językowych.

Jak zaprojektować dobrą stronę typu one page?

Czym warto się kierować podczas projektowania strony typu one page? Witryna tego typu powinna być atrakcyjna wizualnie, czytelna oraz responsywna. Nawigowanie po niej musi być proste i intuicyjne. Treści znajdujące się na takiej witrynie powinny być w pełni unikalne i odnosić się do głównych słów kluczowych, na jakie ma być ona pozycjonowana. Najlepiej, aby zawierała ona teksty o objętości około 10 000 — 20 000 zzs, które stanowić będą jedną, spójną całość wraz z elementami graficznymi. Dobra one page website to również taka, która szybko się ładuje. Aby było to możliwe, zadbać należy o aspekty, takie jak optymalizacja skryptów czy kompresja oraz optymalizacja obrazów. Ostatni bardzo ważny element to obecność bezpiecznego certyfikatu SSL.

Jeśli poszukujesz wykonawcy profesjonalnej strony interentowej typu one page, skontaktuj się z naszym studiem graficznym aby uzyskać niezobowiązującą ofertę.

Przez 0