Strona www to Twoja wizytówka w sieci

Strona www to Twoja wizytówka w sieci

Pierwsze wrażenie robimy tylko raz. Jak jednak zrobić dobre pierwsze wrażenie w internecie, gdzie nie mamy kontaktu bezpośredniego z klientem? Odpowiedź jest bardzo prosta – za pomocą strony www!
Dowiedz się jak wykorzystać swoją szansę i sprawić by Twoja strona www nie zaprzepaściła okazji na rozwój biznesu!

Twoja strona www ma tylko kilka sekund by zrobić wrażenie

Psychologia potwierdza, że pierwsze wrażenie wyrabiamy sobie w przeciągu kilku sekund, to tzw. efekt halo. Spotykamy nową osobę i już po chwili przypisujemy jej pozytywne lub negatywne cechy.

W internecie jest podobnie, tylko tutaj ludzi zastępują strony www. Użytkownik trafia na Twoją witrynę, a Ty masz tylko kilka sekund by przykuć jego uwagę i zatrzymać na dłużej! Co możemy ocenić po tak krótkim czasie w przypadku stron www? Znaczniej więcej niż może Ci się wydawać. Kolorystyka, układ, pierwszy tekst to wszystko sprawia, że potencjalny klient decyduje czy strona jest warta jego uwagi, czy też mało profesjonalna i należy ją jak najszybciej opuścić.

Strony www a sklepy stacjonarne

Wyobraź sobie, że szukasz we Wrocławiu wyjątkowego garnituru, na ważną okazję. Widzisz szyld: ekskluzywne garnitury. Wchodzisz, a tam karton na kartonie, niechlujnie ubrany ekspedient i odrapane ściany. Czy wciąż wierzysz, ze kupisz tam drogi, ekskluzywny garnitur? Wrocław to duże miasto, więc takich sklepów są setki. Wyjdziesz i poszukasz innego.

To samo tyczy się strony www. Nie wystarczy, że w Google pojawisz się pod hasłem: „ekskluzywny garnitur Wrocław”, a opis zachęci do kliknięcia w link. Twoja strona www musi wyglądać profesjonalnie! Różowo, żółto, zielona szata graficzna, źle dobrana czcionka i chaotyczna struktura zadziałają dokładnie tak jak sklep stacjonarny z przykładu. W Google są tysiące witryn oferujących podobne produkty lub usługi, jeśli Ty nie zatrzymasz potencjalnego klienta, to odwiedzi strony www Twoich konkurentów!

Od wielu lat tworzymy strony www i widzimy, jakie błędy popełniają przedsiębiorcy reklamujący swoje produkty i usługi w internecie. Wielu z nich ma świetną ofertę, która może z powodzeniem konkurować z najlepszymi w branży. Jednak ich słaba strona www sprawia, że nie wiele osób do tej oferty dociera. Wystarczy zajrzeć w statystyki – gdy większość klientów opuszcza strony www po kilku do kilkunastu sekund i nie dociera nawet do oferty to znaczy, że robisz złe pierwsze wrażenie.

Jeśli nie masz jeszcze swojej strony www lub widzisz, że Twoja witryna potrzebuje poprawy to napisz do nas. Razem sprawimy, że zrobisz piorunujące pierwsze wrażenie! Sprawdź też nasze realizacje stron internetowych.

Przez 0