Tworzenie stron internetowych to krok w stronę rozwoju biznesu

Tworzenie stron internetowych to krok w stronę rozwoju biznesu

Dobra strona internetowa stanowi dla wielu film solidny filar biznesu. Od jej wyglądu, struktury, funkcjonalności zależy czy uda się przekonać potencjalnego klienta by zapoznał się z ofertą firmy.

Tworzenie stron internetowych to niewątpliwe bardzo złożony proces. O tym jak przygotować idealną, dopasowaną do potrzeb witrynę można by pisać godzinami. Spróbujemy jednak zebrać kilka najważniejszych informacji i przybliżyć tworzenie stron www.

W jakim celu tworzysz stronę www?

Zanim zlecimy tworzenie stron internetowych specjaliście warto przemyśleć kilka kwestii.  Proponujemy zacząć od odpowiedzi na podstawowe pytanie – „W jakim celu tworzysz stronę internetową, jaki jest jej cel?”.

Wyznaczanie wyraźnego i jasno określonego celu jest, niezwykle istotne. Zupełnie inaczej będziemy, bowiem tworzyć stronę ww w dla korepetytora z Wrocławia, który chce wyłącznie zaprezentować swoją ofertę. A inne rozwiązanie wybierzemy dla przedsiębiorcy, który zamierza uruchomić sklep internetowy z możliwością płatności online. Jego celem będzie zachęcenie potencjalnego klienta by dokonał zakupu.

Tworzenie stron www powinno być podporządkowane priorytetom, jakie ma realizować. Warto zatem ustalić nie tylko cel główny, ale również cele pomocnicze dla każdej podstrony.

Tworzenie stron internetowych dla konkretnych odbiorców

Kiedy dokładnie wiesz już, jakie cele ma realizować Twoja strona internetowa czas ustalić, do kogo będziesz ją kierować.  Oczywiście sytuacja idealna to taka, że wszyscy chcą wchodzić na Twoją stronę i każdemu się podoba. Jednak bądźmy realistami, jak mawiają „ jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził”.

Jeśli sprzedajesz produkty dla dzieci Twoja strona musi odpowiadać na potrzeby rodziców i na tej grupie powinieneś się koncertować. Gdy natomiast prowadzisz korepetycje dla studentów z Wrocławia to pomyśl, czego oczekują studenci

Tworzenie stron internetowych przebiegnie znacznie sprawniej, gdy jasno określisz swoje grupy odbiorców i opowiesz o nich agencji, która przygotowuje dla Ciebie projekt.

Przemyślana struktura i nawigacja

Gdy już wiesz, jaki jest cel i dla kogo tworzysz stronę to możesz przejść do planowania jej struktury i zawartości. Nie ma nic złego w tym by sięgnąć po najprostsze metody – kartkę i ołówek i naszkicować wstępną konstrukcję strony. Jeśli powierzamy tworzenie stron www specjalistom to oczywiście Twoje wskazówki będą bardzo cenne.  Jednak mogą Ci znacznie w tym pomóc, ponieważ znają mechanizmy poruszania się użytkowników po stronach internetowych.

Tworzenie stron www dopasowanych do urządzeń przenośnych

W dzisiejszych czasach, kiedy liczba użytkowników smartfonów rośnie z dnia na dzień warto podczas projektowania stron internetowych mieć na uwadze, że witryna musi być czytelna również na mniejszych urządzenia. Dobrym wyborem jest przygotowanie strony w wersji responsywnej (RWD). Dzięki temu strona automatycznie dopasuje się do rozdzielczości każdego urządzenia.

Przez 0