Budowanie świadomości marki — zacznij od dobrego projektu logo

Budowanie świadomości marki — zacznij od dobrego projektu logo

Budowanie świadomości marki (z ang. branding) opiera się o kreowanie oraz utrwalanie w umysłach konsumentów faktu jej istnienia oraz jej pozytywnego wizerunku. Jednym z jej elementów jest logo. Czym powinien charakteryzować się dobry projekt tego typu?

W znaczącej części przypadków logo składa się z sygnetu, czyli graficznego znaku oraz logotypu — znaku typograficznego. Powinno być ono przede wszystkim proste. Im mniej skomplikowane będzie projektowanie logo, tym łatwiej zapadać będzie ono w pamięci odbiorców. Warto, aby jego projekt składał się z nie więcej niż 4 kolorów. Zbyt dużo barw dawać może bowiem efekt chaosu. Do zalet prostego logo zaliczyć można także duże możliwości jeżeli chodzi o skalowanie go do większych czy mniejszych rozmiarów.

Kolejna cecha idealnego logo to wyraźnie filozofii oraz wartości reprezentowanych przez daną marę. Warto także, aby było ono uniwersalne. Co za tym idzie — logo powinno dawać możliwość wykorzystania go na wiele różnych sposobów, na nośnikach, takich jak wizytówki, papier firmowy czy gadżety reklamowe. Musi być ono zapisane w formacie wektorowym, który znajduje zastosowanie w druku, a także rastrowym, które umożliwiać będzie wykorzystanie go w sieci.

Czym jeszcze powinno cechować perfekcyjny projekt logo? Musi być ono uniwersalne i odporne na nieustannie zmieniające się trendy. Projektując je, warto zastanowić się, czy równie dobrze co dziś wyglądać będzie ono za kilka — kilkanaście lat. Niemniej istotną cechą dobrego logo jest jego zrozumiałość dla potencjalnych klientów. Co za tym idzie — idący za nim przekaz musi być dostosowany do charakteru marki. Dobrze zaprojektowane logo to również takie, które jest łatwe do zapamiętania. Jeżeli będzie ono możliwie jak najbardziej uproszczone, istnieje spore prawdopodobieństwo, że zapadanie ono w pamięci odbiorców na długi czas.

Nasze wrocławskie studio graficzne specjalizuje w projektowaniu logo i brandingu. Zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić.

Przez 0

Powiązane artykuły

Nie znaleziono artykułów