Zalety projektowania sklepu internetowego na WooCommerce

Zalety projektowania sklepu internetowego na WooCommerce

WooCommerce to wtyczka do CMS — a, jakim jest WordPress. Powstała ona w 2011 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością wśród użytkowników z całego świata. Jak pokazują wyniki badań, z WooCommerce posiada aktualnie około 25 — 30% w światowym rynku platform e — commerce. Co warto wiedzieć na jej temat?

WooCommerce — co to takiego?

Instalacja WooCoomerce jest prosta, szybka i intuicyjna. Tym, co wyróżnia tę wtyczkę jest przyjazdy, łatwy w obsłudze interfejs, który niewiele różni się od obsługi prosto zaprojektowanej strony internetowej. Jej użytkownicy uzyskują wszystkie elementy niezbędne do prowadzenia własnego sklepu internetowego. WooCommerce gwarantuje bowiem pełną integrację ze statystykami sprzedaży, systemami płatności czy wysyłkami. Wtyczka ta pozwala również kontrolować stany magazynowe czy nadzorować kontami klientów. Możliwe jest tutaj dodawanie i usuwanie rozszerzeń oraz zmiana poszczególnych ustawień oraz wyglądu sklepu.

WooCommerce I jego zalety

WooCommerce to niewątpliwie najbardziej elastyczna i konfigurowalna platforma służąca do budowy sklepów internetowych. Wtyczka ta stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które poza sklepem chcą również posiadać stronę internetową wraz z systemem zarządzania treścią. Połączenie tego typu pozwala na wygodne administrowanie witryną oraz sklepem za pomocą jednego panelu. WooCommerce jest darmowym i otwartym oprogramowaniem pozbawionym abonamentu czy opłaty licencyjnej. Zarówno jego instalacja, jak i konfiguracja nie sprawia najmniejszych problemów. Wtyczka ta pozwala na dowolne modyfikowanie platformy i dodawanie szeregu różnych funkcjonalności. Posiada ona zaawansowane możliwości personalizacji oraz dopasowywania projektowanego sklepu internetowego pod względem funkcjonalności oraz wyglądu. Warto wspomnieć tutaj także o licznych dodatkach, rozszerzeniach oraz wtyczkach.

WooCommerce pozwala na sprzedaż dowolnych produktów czy usług. Mogą być to zarówno wyroby fizyczne, jak i e — booki czy oprogramowanie. Do niewątpliwych atutów wtyczki zaliczyć można także regularne aktualizacje systemu, które zapewniają bezpieczeństwo i zgodność z najnowszymi wymogami technologicznymi oraz trendami e — commerce. WooCommerce pozwala również na prowadzenie sklepu internetowego z różnymi walutami i wersjami językowymi. Oferuje ona raporty i statystyki zamówień i sprzedaży oraz informacje dotyczące stanów magazynowych i klientów. To jednak nie wszystko. Wtyczka pozwala na eksport danych w formacie .xml oraz .csv. Jej użytkownicy mają również dostęp do wielu różnych szablonów.

Przez 0