Jak zabezpieczyć stronę na WordPress?

Jak zabezpieczyć stronę na WordPress?

WordPress to najpopularniejszy CMS wykorzystywany do tworzenia stron www. Niestety, niezabezpieczone w odpowiedni sposób oraz niezaktualizowane witryny mogą z łatwością paść ofiarą ataku hakerów. Jak skutecznie zwiększyć poziom bezpieczeństwa na stronie internetowej bazującej o system WordPress? Oto kilka przydatnych wskazówek.

  • Każdy posiadacz witryny na WordPressie pamiętać powinien o regularnych aktualizacjach wtyczek oraz motywów.
  • Zadbać należy również o oryginalne nazwy użytkownika oraz mocne hasła. Wykluczyć powinno się tutaj loginy, takie jak admin czy administrator — to właśnie one są jako pierwsze sprawdzane przez hakerów. Jeżeli chodzi o hasła, nigdy nie należy ich zapisywać w przeglądarce. Równie ważną kwestią jest ustalenie limitu prób logowania. Do tego celu wykorzystać można prostą w konfiguracji wtyczkę Login LockDown.
  • Jak najbezpieczniej logować się do zaprojektowanej strony internetowej opartej o WordPressa? Warto wykorzystać tutaj logowanie dwuetapowe. Godną polecenia wtyczką umożliwiającą jego ustawienie jest Google Authenticator.
  • W celu zabezpieczenia witryny bazującej na WordPressie, ściągnąć można wtyczkę Word­fence Secu­rity. W darmowej wersji oferuje ona między innymi Web Application Firewall — zaporę ogniową działającą na poziomie serwera, która umożliwia filtrowanie działań uznawanych za potencjalnie niebezpiecznie. Znaleźć można tutaj także wbudowany skaner plików źródłowych CMS, zabezpieczenie przed atakami typu brute force, filtr antyspamowy oraz powiadomienia i raporty e-mail zawierające informacje na temat ataków, zmian w plikach, nowych użytkownikach oraz nieudanych logowaniach. Kolejna godna polecenia wtyczka to WP Cerber Security. Wyposażona jest ona w szereg praktycznych funkcji, takich jak monitorowanie logowań przy pomocy formularzy logowania, ograniczanie dostępu przy pomocy listy dostępu do czarnej sieci IP z 1 adresem IP, zakresem IP czy podsiecią, możliwość utworzenia niestandardowego adresu URL logowania czy monitorowanie zmian plików oraz nowych plików.

Potrzebujesz strony internetowej CMS? Nasze studio graficzne chętnie Ci pomoże!

Przez 0