Responsywna strona internetowa, czyli must have

Responsywna strona internetowa, czyli must have

Z roku na rok liczba urządzeń mobilnych wzrasta. Sam pewnie widzisz po sobie i swoich znajomych, że komputer przestaje być głównym urządzeniem służących do przeszukiwania zasobów Internetu. Coraz więcej osób korzysta z tabletów, smartfonów i innych urządzeń mobilnych. Dziś w sieci robimy zakupy, płacimy rachunki, szukamy fachowca do naprawy pralki, restauracji na urodziny i odpowiedzi na nurtujące nas pytania. A to wszystko w drodze do pracy, pociągu lub kolejce u lekarza na małych przenośnych urządzeniach.

Ten nabierający na sile trend sprawia, że każdy właściciel strony musi zatroszczyć się o to by jego serwis dobrze wyświetlał się na mniejszych ekranach – musi zadbać o by projektowana strona internetowa była responsywna!

Czym jest Responsywna strona internetowa?

Responsywna strona internetowa (ang. Responsive Web Design, RWD) jest to strona zaprojektowana w taki sposób by automatycznie dostosowywać się do wielkości ekranu. Bez względu na to czy otworzymy witrynę na komputerze, tablecie, telefonie zawsze jej rozmiar będzie dostosowany do rozdzielczości urządzenia.

Co to znaczy w praktyce? Responsywna strona internetowa nie wymaga uporczywego przesuwania palcem strony na telefonie by przeczytać cały tekst. Wyświetlona zawartość dopasuje się automatycznie, tak byś mógł w wygodny i niezakłócony sposób zapoznać się z treścią.

Responsywna strona internetowa to nie opcja to konieczność

Jeśli Twoja strona nie jest jeszcze dostosowana do urządzeń mobilnych to zamiast zadawać sobie pytanie – „Czy potrzebna mi responsywna strona internetowa?”, powinieneś zapytać „Jak szybko mogę taką mieć?”.

Istnieje wiele powodów, dlaczego warto mieć responsywna stronę internetową. Jest to szczególnie ważne, jeśli obecność w internecie stanowi dla Ciebie źródło klientów.

Po pierwsze, wyobraź sobie, że potencjalny klient wchodzi na Twoją stronę, która źle wyświetla się na jego urządzeniu. Uwierz mi, nie będzie uporczywie walczył ze słabą jakością, przesuwał, powiększał elementy by zapoznać się z Twoją ofertą. Zamknie stronę i poszuka kolejnej. A Ty stracisz klienta.

Po drugie nie od dziś wiadomo, że Google lubi responsywne strony internetowe i punktuje witryny dostosowane do urządzeń mobilnych. Kalifornijski gigant nie kryje, że w mobilnym rankingu responsywne portale, sklepy, blogi mogą uzyskiwać wyższe pozycje. A wszelkie statystyki pokazują, że wyższa pozycja oznacza więcej odwiedzających.

Po trzecie responsywna strona internetowa jest świetną alternatywą dla droższych i czasochłonnych wersji mobilnych.

Podsumowując responsywna strona internetowa to w czasach globalnej „smartfonizacji” absolutna konieczność.  W przypadku tworzenia witryny od podstaw warto już na początku pomyśleć o wdrożeniu RWD.

My zdajemy sobie sprawę jak ważne jest responsywna strona internetowa, dlatego wszystkie projekty, które wykonujemy tworzymy właśnie w technologii RWD. Jeśli szukasz agencji, która podąża za trendami, posiada wieloletnie doświadczenie to napisz do nas.

Przez 0